Zamówienia telefoniczne 791 051 087
Koszty dostawy: Warszawa Dostawy 0zł*

Blog

Czy figurki na tortach są jadalne?

Figurki na torcie to już klasyka gatunku. Obok popularnych na tortach ślubnych postaci pary młodej coraz częściej na wypiekach możemy zobaczyć dekoracyjne figurki przedstawiające ludzi, zwierzątka, rośliny, przedmioty codziennego użytku, pojazdy i wiele innych rzeczy. Ogromną popularnością cieszą się ostatnio torty z postaciami z bajki, jakie często przygotowujemy w naszych cukierniach w Warszawie. Pieski z „Psiego Patrolu”, Anna i Elza z „Krainy Lodu”, Batman, Spider-Man, pokemony czy myszka Mickey weszły już do kanonu najczęściej lepionych figurek na tort. Wielu naszych klientów dopytuje, czy ozdoby te są jadalne i czy mogą być spożywane przez małe dzieci. W tym wpisie spieszymy z odpowiedzią!

Czytaj dalej

Torty jako arcydzieło cukiernicze

Nie każdy wie, że historia tortów sięga czasów starożytnej Grecji, gdzie pieczono (i zjadano) te wyjątkowe ciasta między innymi z okazji obchodów święta bogini Artemidy. Od zawsze były wypiekami wyjątkowymi, bogato zdobionymi i przygotowywanymi z okazji największych uroczystości. Czy jednak tort może być dziełem sztuki? Jak najbardziej!

Czytaj dalej

Które torty najmniej tuczą?

Bez tortu trudno wyobrazić sobie urodziny, wesele i wiele innych przyjęć okolicznościowych. Król wypieków, tradycyjnie zawierający sporo cukru i śmietanki, jest jednak dość kaloryczny, a spożywany często i w większych ilościach – po prostu tuczący. Co zatem można poradzić miłośnikom tortów, którym zależy na utrzymaniu szczupłej sylwetki? Pieczenie i kupowanie pysznych tortów niskokalorycznych!

Czytaj dalej

Jak powstają torty piętrowe?

Torty piętrowe to najbardziej imponująca forma tych uroczystych wypieków. Imponująca nie tylko ze względu na rozmiar, ale także konstrukcję przypominającą okrągłą wieżę czy piramidę. Piętrowe torty to już klasyka gatunku – uświetniają najważniejsze życiowe wydarzenia i imprezy obchodzone z wielką pompą. Wiele osób zastanawia się jednak, jak powstają takie ciasta i czemu zawdzięczają swoją stabilność. Jeśli jesteś wśród nich, w tym wpisie znajdziesz odpowiedź.

Czytaj dalej

Jej wysokość babka drożdżowa!

Babka drożdżowa to jedno z najpopularniejszych ciast w Polsce, lekka, puszysta, z domieszką posmaku cytrusowego. Idealna. Przede wszystkim kojarzy się z Wielkanocą, kiedy to ? wg tradycji ? postawiona na stole ma przynieść pomyślność domownikom. Jest łatwa w przygotowaniu, a i do kupienia niemalże w każdej cukierni. Warto kultywować piękną polską tradycję i jeść babki drożdżowe!

Czytaj dalej

Keks – popularna klasyka gatunku

Keks to jedno z najpopularniejszych ciast w Polsce. Jest proste w wykonaniu i w zasadzie smakuje każdemu, bo raczej trafia w gusta wszystkich. Od wielu lat króluje na polskim stole, szczególnie w czasie świat. Obok sernika i babki stanowi klasykę gatunku w Polsce.

Czytaj dalej

Ja wybrać dobry tort urodzinowy?

Wybór tortu urodzinowego wcale nie jest taki oczywisty. Często taki wypiek jest niesłychaną atrakcją na urodzinowej imprezie. Warto przemyśleć wybór i zaskoczyć gości spektakularnym tortem. A więc co powinno się wiedzieć, aby efekt był zadowalający?

Czytaj dalej

Wszystko, co należy wiedzieć o torcie weselnym

Tort na weselnym przyjęciu stanowi zazwyczaj dużą atrakcję podczas imprezy. Powinien być spektakularny, by zachwycić zgromadzonych gości. Dlatego wybór tortu weselnego jest dużym wyzwaniem. Więc jak wybrać najlepszy tort? Jakimi kryteriami się kierować podczas wyboru?

Czytaj dalej